---články z časopisů nebo knih---

Podivné, ale pravdivé zákony

17. března 2010 v 9:07 | NiQinQa.sweet
Víte, že když v Thajsku budete řídit bez trička, dostanete pokutu jako hrom?
Než se vydáte do zahraničí, měli byste se pořádně připravit. V některých zemích totiž mají pořádně podivné zákony. A jejich porušení vás můře stát pěkně mastnou částku...
Singapur - zákaz žvýkání žvýkačky, krmení ptáků, plivání a nesplachování veřejných toalet
Tento zákon je zdůvodňován čistě estetickými důvody. Nikomu není příjemné chodit po chodnících plných nalepených žvýkaček a ptačího trusu, ani není příliš příjemné používat nespláchnutou toaletu.
Takzvaný "protižvýkačkový zákon" byl v Singapuru zaveden v roce 2004. Jedinou povolenou žvýkačkou je Nicorette, která se používá k odvykání kouření, musíte ji však dostat předepsanou od lékaře a lékaři musí evidovat jména pacientů, kteří ji užívají.
Thajsko - zákaz řízení bez trička
Pro někoho může být velmi lákavé řízení motorky nebo auta v horkém thajském podnebí bez trička. Je však potřeba opatrnosti, jelikož za to hrozí v Thajsku pokuta ve výši přibližně 180 korun (po přepočtu).
Francie - zákaz líbání na vlakových zastávkách
Podle místních lidí byla v roce 1910 zničena romantika na francouzských vlakových stanicích. Od této doby je totiž zákonem zakázáno líbání na vlakových nástupištích. Tento zákon měl zabránit zpoždění vlaků a protože není stanoven žádný trest za nedodržení tohoto zákona, tak můžete být pouze zdvořile požádáni, abyste opustili nástupiště.
Spojené Arabské Emiráty - zákaz stravování na veřejnosti během Ramadánu
Pokud hodláte cestovat do SAE během svátku Ramadan, buďte opatrní. Stravování na veřejnosti za denního světla vás může stát víc, než byste mohli očekávat. Za porušení tohoto zákona můžete skončit až ve vězení. Stejně jako dva britští turisté, kteří v minulosti toto pravidlo porušili a byli na 3 týdny umístěni do vazby. Jiní turisté museli zaplatit v přepočtu na naše koruny přibližně 5000 korun za pití džusu na veřejnosti.
Rusko - zákaz řízení špinavých aut
V Moskvě si musíte dát pozor, jak špinavé auto řídíte. Problémem však může být to, že příslušný ruský zákon přesně nedefinuje, jak špinavé je opravdu špinavé. Proto si dávejte pozor na čistotu svého vozu, nebo vám hrozí pokuta v přepočtu na naše koruny přibližně 1900 korun.
Kanada - zákaz placení ve velkém množství drobných mincí
Zákon o kanadské měně z roku 1985 stanovil pokyny, kolik mincí by mělo být používáno. Nikdo však nedefinoval, kolik je rozumný počet mincí použitých při placení. Není stanovena žádná pokuta, která by postihovala platbu velkým množstvím mincí. Prodavač v obchodě má ale právo neprodat zboží zákazníkovi, který hodlá platit velkým počtem mincí.
Itálie - zákaz krmení holubů
V Benátkách je zakázáno krmení holubů. Tento zákon byl zaveden proto, že holubí trus znečišťuje místní budovy. Pokud budete přistiženi při krmení holubů na náměstí Sv. Marka v Benátkách, hrozí vám pokuta 40-50 EUR ( 1000 - 1200 korun), pokuta však může ze zákona dosáhnout v přepočtu až 400 EUR (11 tisíc korun).
Německo - zákaz zastavení a chůze na dálnici
Pokud vám dojde v Německu na dálnici benzín, je to v podstatě nelegální. A další potíže nastanou, pokud vystoupíte z auta. Takže pokud zastavíte, protože vám došel benzín, tak vám policie naúčtuje pokutu 70 EUR (1800 korun), ale pokud i vystoupíte, tak vám hrozí další pokuta ve stejné výši.
Grenada - zákaz procházení v plavkách
Tato karibská ostrovní země má zajímavý zákon. Pokud ležíte v plavkách na pláži, je všechno v pořádku. Pozor si ovšem musíte dát, pokud se rozhodnete procházet např. po pobřeží.
Procházení v plavkách je zde totiž povoleno pouze na plážích, jinak vám hrozí pokuta až do výše 270 USD ( 5 000 korun).
Dánsko, Česká republika - zákaz jízdy autem s vypnutými světly
Při řízení vozu v ČR nebo Dánsku musíte mít vždy zapnutá světla - bez ohledu na to, jak slunečné je počasí. Tento zákon je ve srovnání s okolními státy neobvyklý, ale pravdou je, že není zase tak nesmyslný. Z výzkumů totiž vyplývá, že osvětlená vozidla jsou více viditelná a tím se výrazně snižuje riziko dopravních nehod.

Kluci v procentech

4. dubna 2009 v 20:28 | NiQinQa.sweet (Nicky°Baby)
Co o klucích možná nevíš?


11% kluku nemusi francouzaka! ( mno nikdo učený z nebe nespadl)
70% klukum se nelibi zvetsena prsa! ( není nad přirozenost)
51% kluku povazuje za hloupe u holek tetovani! ( tak to nwm)
43% kluku chce udelat prvni krok kdyz se mu libi nejaka holka! ( to je docela málo...)
56% kluku se citi trapne kdyz maji koupit kondom (mno,a my holky se vůbec necítíme trapně na gyndě... navíc prášky jsou a o pár set dražší než kondomy..)
32% kluku nesnasi vecne nespokojene holky! ( chápu pitomý kecy o postavě...ale každý má právo si postěžovat)
78% kluku nesnasi zmalovane holky! ( ale ty co se nemalují taky nemají rádi)
73% kluku sve holky rado rozmazluje! ( aaach jo x) to je táák krásný x))

Striptýz

13. března 2009 v 8:49 | NiQinQa.sweet (Nicky°Baby)

Přesně před 115 lety, 13. března 1894, v malém sále s exotickým jménem Le Divan Fayouau na pařížské ulici Rue des Martyrs jistá Ivette se začla svlíkat na baru a vybírat za to peníze- říkáme tomu striptýz.
Cestu mu ale vyšlapávala dlouhá léta plná erotických jisker.

magie písma

29. listopadu 2008 v 10:57 | NiQinQa.sweet
Můžeš se přetvařovat jak chceš, ale písmo tě prozradí! Představ si, že podle toho, jak píšeš, se dá určit, jaká vlastně jsi. A nejenom ty, ale i tvoje kámoška nebo tvůj miláček. To si mušíš otestovat!

1) Nejprve vyber text!
Je úplně jedno, jestli je to list s poznámkami do školy, nebo dopis pro kámošku. Nejlepší je, když je napsaný na nelinkovaném papíře A4. Tak, a teď už se můžeš pustit do luštění...

10 Důvodů, proč je kámoška lepší než kluk!

28. listopadu 2008 v 17:26 | NiQinQa.sweet
  1. Holky ví, že když je na obzoru problém, je třeba se o něm pobavit a vyřešit ho. Kluci se řešení problémů snaží většinou vyhnout, případně jdou na to všelijakými oklikami a začnou se třeba nakonec raději vyhýbat tobě.
  2. Ve skříni svojí kamarádky najdeš určitě mnohem víc vychytávek, než nabízí šuplíky tvého kluka.
  3. Holky nepotřebují 24 hodin denně poslouchat, jak strašně moc je obdivuješ a jak jsou super, hyper, prostě nejlepší! Kluci ano.

10 VĚCÍ, KTERÉ NÁS NEJVÍC ROZČILUJÍ!

8. listopadu 2008 v 19:14 | NiQinQa.sweet

10 VĚCÍ, KTERÉ NÁS NEJVÍC ROZČILUJÍ!

1) Rodinné sešlosti, na kterých "uvězněna za stolem" musíš pořád dokola odpovídat na ty samé otázky.
2) Zákaz telefonování s kamarády, ve chvíli, kdy se váš hovor začne nejvíc rozjíždět.
3) Když tě rodiče nutí do oblečení malé holky.Ty přitom ale normálně nosíš džíny a mikinu s kapucou, protože se v tom cítíš nejlíp.

něco o halloweenu

5. listopadu 2008 v 18:08 | NiQinQa.sweet

Soubor:Halloween.JPG
Halloween je svátek, který se slaví 31. října. Většinou ho slaví děti, které se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu se slavným pořekadlem Trick or treat (Koledu nebo Vám něco provedu) a "koledují" sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicko-mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. V Česku se Halloween moc neslaví - což je škoda.
Původní název byl Hallowe'en zkratka z anglického All-hallow-even (doslovný překlad: Všech Svatých předvečer/vigilie/ první nešpory), Halloween je původně pohanským (keltským) svátkem Samhain - pohanský nový rok (konec pohanského léta). Můžete taky slyšet název předvečer svátku Všech svatých. Pravděpodobně má i návaznost na křesťanský svátek Všech svatých.

Jaké sny a touhy mají Vietnamci, kteří žijí v Česku?

18. října 2008 v 11:28 | NiQinQa.sweet
Naše průvodkyně, zleva Quynh, Dung a Mai. Tahle restaurace v SAPĚ je jejich oblíbená, pozvaly nás na čerstvý citronový fresh juice.

Obchody jsou plné exotického zboží. Pravý vietnamský dezert: želatinové kuličky, mořská řasa a fazole nasladko. To vše je zalité kokosovým mlékem a zasypané ledovou tříští. Naše průvodkyně, zleva Quynh, Dung a Mai. Tahle restaurace v SAPĚ je jejich oblíbená, pozvaly nás na čerstvý citronový fresh juice.
Klikněte na fotografii pro její zvětšení
//<![CDATA[ changeElCSS('more-pics','display','none') //]]>
Pátek 17.10. 2008, 20:00
Už dávno v Čechách neplatí, že co Vietnamec, to stánkař. Řada jich míří daleko výš. Jako například Quynh - nápadně krásná vietnamská Miss. Provedla nás místy, která tajila dech...

ŘÍJEN a zajímavosti kolem něj

2. října 2008 v 17:43 | niki
Svatý Václav (28.9.), svatá Terezie (15.10.) a svatý Šimon (28.10.)


ŘÍJEN (v pohledu meteorologických dat a lidových pranostik)
• měsíc s nejvyšším počtem jasných dní v celém roce
• podle římského kalendáře byl to měsíc osmý a proto nazván october, český název odvozen od jelenní říje
• nejteplejší 1795 (13.8 °C), 1811 a 1802 (13.6 a 13.3 °C) a nejstudenější 1905, 1786 a 1881 (5.6, 5.7 a 5.9 °C)
• průměrná teplota 9.74 ± 1.53 °C
• zatímco teplé říjny panovaly spíše v 18. století, jsou nejmokřejší říjny doménou 20. století (nejdeštivější říjen se 108.8 mm byl v roce 1960)
• vypozorované teplotní periody:
tzv. Václavské léto (23.9. - 1.10.) - nebo známější "babí léto" (pojmenování pochází podle množství pavučin, které se v tomto teplejším období objevují a jejich světlá barva připomíná barvu šedivých až bílých vlasů) s pravděpodobností kolem 70%:
" Kolem sv. Václava (28.9.) nové léto nastává." a " Na sv. Václava sluneční záplava."
" Sv. Jeroným (30.9.) bez dřeva zatopil."
tzv. Havelské ochlazení (2.10. - 14.10.) - chladné dny (pravděpodobnost 70%):
" Havlovo žito, Urbanův oves, když se ti zvedne každému pověz."
Uvedená pranostika vyzdvihuje podobnost mezi obdobím "malých ledových mužů" Urbana, Filipa a Bedy v poslední květnové dekádě s klimaticky blízkým obdobím okolo svátků sv. Havla (16.10.), kdy se muselo začít se setím ozimů.
tzv. Tereziánské léto (15.10. - 20.10.) - kratší úsek teplejšího počasí, který by se měl jmenovat spíše po sv. Lukášovi:
" Na sv. Lukáše (18.10.) hojnost chleba i kaše."
tzv. Šimonská chladna (21.10. - 29.10.) - chladný úsek pojmenovaný podle svátků Šimona a Judy. Objevují se často i mrazíky, ale častější jsou spíše mlhy s jinovatkou a rovněž i časté mrholení:
" Na sv. Šimoniše (28.10.) přikluše k nám zima tiše."
" Šimona a Judy zima je všudy."
" Po Šimoně a Judy naděj se sněha neb hrudy."
Tomuto ochlazení předchází výrazná výměna vzduchových hmot, která je provázena nástupem cyklonálních front. Změna tlaku vyvolává rychlejší proudění větru, což vede k silně větrnému počasí zobrazenému hlavně v kordulské pranostice:
" Sv. Voršila a Kordula (21.-22.10.) - větry pohnula."
" Když na Uršulu a Kordulu větry dují po celou zimu nás navštěvují."
Svatý Václav (28.9.), svatá Terezie (15.10.) a svatý Šimon (28.10.)

psí kalendář

27. září 2008 v 19:42 | niki
LedenÚnorBřezenDubenKvětenČerven
1 Robin 2 Jantar 3 Jack 4 Ťapka 5 Gaston 6 Liberty 7 Sam 8 Bobeš 9 Rex 10 Amálka 11 Tristan 12 Jonáš 13 Hera 14 Brita 15 Brok 16 Zora 17 Bertík 18 Žolík 19 Ajax 20 Chico 21 Tramp 22 Bojar 23 Cipísek 24 Ralf 25 Max 26 Ambra 27 Jerry 28 Kid 29 Hektor 30 Jenny 31 Marika1 Car 2 Flíček 3 Black 4 Lajka 5 Žeryk 6 Peggy 7 Lord 8 Nora 9 Fergie 10 Šaryk 11 Nero 12 Arleta 13 Kazan 14 Dan 15 Pišta 16 Lilly 17 Azor 18 Argo 19 Velur 20 Baf 21 Atom 22 Elsa 23 Kikina 24 Pajda 25 Dášenka 26 Líza 27 Fina 28 Cindy1 Cesmína 2 Madame 3 Puňťa 4 Akim 5 Sally 6 Žofka 7 Bobík 8 Sára 9 Aida 10 Alík 11 Hugo 12 Babeta 13 Fox 14 Gina 15 Horác 16 Besina 17 Raf 18 Ágnes 19 Ben 20 Oskar 21 Nela 22 Majka 23 Celeste 24 Barnabáš 25 Viktor 26 Fuchsia 27 Dino 28 Rusty 29 Angie 30 Bob 31 Endy1 Baltazar 2 Lav 3 Šotek 4 Baron 5 Fanny 6 Lady 7 Denny 8 Brixie 9 Ája 10 Čenda 11 Sisi 12 Egon 13 Astor 14 Connie 15 Fík 16 Betty 17 Jakub 18 Artur 19 Daisy 20 Tyrl 21 Sultán 22 Terezka 23 Zoro 24 Mates 25 Barcelona 26 Fredie 27 Kryštof 28 Sandy 29 Jim 30 Bria1 Korina 2 Scott 3 Penny 4 Falco 5 Eda 6 Krista 7 Benji 8 Ron 9 Amina 10 Tar 11 Máša 12 Rambo 13 Athos 14 Chita 15 Lisbon 16 Riki 17 Karin 18 Puf 19 Aramis 20 Bára 21 Agáta 22 Puppy 23 Ciro 24 Sir 25 Bony 26 Xena 27 Alf 28 Orchidea 29 Žaneta 30 Baryk 31 Puma1 Uran 2 Alan 3 Lup 4 Edward 5 Gejša 6 Honey 7 Wabi 8 Greco 9 Baby 10 Artuš 11 Chip 12 Astro 13 Rintintin 14 Haryk 15 Bublina 16 Hubert 17 Eliot 18 Tara 19 Míša 20 Lyra 21 Borek 22 Zuzanka 23 Saša 24 Lassie 25 Ferda 26 Asta 27 Xaver 28 Felix 29 Rasty 30 Bohouš
ČervenecSrpenZáříŘíjenListopadProsinec
1 Belinda 2 Sany 3 Charlota 4 Jori 5 Cintie 6 Hakim 7 Natálka 8 Hela 9 Iris 10 Aranka 11 Rek 12 Hetty 13 Paddy 14 Cedrik 15 Kim 16 Zorka 17 Ťulda 18 Guliver 19 Jasmína 20 Ida 21 Jamie 22 Brian 23 Vendulka 24 Britt 25 Alan 26 Janka 27 Dora 28 Kačenka 29 Ašar 30 Chantal 31 Mikeš1 Dolly 2 Gigolo 3 Lesan 4 Prima 5 Alex 6 Čikina 7 Bergeron 8 Vanessa 9 Chanel 10 Damián 11 Bea 12 Shelia 13 Kamila 14 Dixi 15 Cherry 16 Kulička 17 Roxana 18 Faun 19 Luccy 20 Aran 21 Lumpík 22 Noris 23 Regína 24 Amanda 25 Wanda 26 Katy 27 Celine 28 Albert 29 Largo 30 Kuba 31 Bak1 Blesk 2 Pluto 3 Izabela 4 Ruby 5 Attila 6 Růženka 7 Don 8 Andy 9 Perry 10 Madeira 11 Hanny 12 Bella 13 Dája 14 Anita 15 Ela 16 Justýna 17 Ámos 18 Dorotka 19 Indy 20 Reno 21 Leo 22 Ajša 23 Marylin 24 Arči 25 Fatima 26 Gita 27 Java 28 Mona 29 Silver 30 Borek1 Diana 2 Janek 3 Kelim 4 Spartak 5 Mignon 6 Adélka 7 Hero 8 Sabar 9 Ema 10 Viky 11 Filip 12 Tess 13 Matylda 14 Škubánek 15 Princ 16 Bibi 17 Čertík 18 Felicia 19 Eros 20 Gábina 21 Karamel 22 Ursin 23 Hasan 24 Monty 25 Judy 26 Bobina 27 Korzár 28 Jork 29 Aladin 30 Hrom 31 Erny1 Nela 2 Kiki 3 Pepin 4 Aron 5 Hyacinta 6 Tina 7 Fido 8 Omar 9 Donovan 10 Gert 11 Otík 12 Cleo 13 Satin 14 César 15 Muf 16 Bruncvík1 17 Tobiáš 18 Radar 19 Goro 20 Tim 21 Cherryl 22 Artuš 23 Molly 24 Nina 25 Valmont 26 Sorbone 27 Bucefal 28 Tracy 29 Brixi 30 Chan1 Žak 2 Norik 3 Aneta 4 Dustin 5 Kvítko 6 Danny 7 Charles 8 Gero 9 Hvězda 10 Amadeus 11 Nelson 12 Jonatán 13 Filipes 14 Kelly 15 Porthos 16 Miki 17 Arina 18 Paris 19 Smaragd1 20 Harry 21 Smokey 22 Perla 23 Goja 24 Mikuláš 25 Chris 26 Karo 27 Sia 28 Batul 29 Dick 30 Tonny 31 Edmond

něco pro potěšení :o)

27. září 2008 v 16:09 | niki
= Na tomto světe je minimálně pět lidí, kteří tě milují tolik, že by pro tebe zemřeli.
= Je minimálně 15 lidi, kteří tě doopravdy milují.
= Jediným důvodem pro to, že tě někdo nenávidí, je proto, že chce být jako ty.
= Tvůj úsměv přináší radost i těm, kteří tě nemají v lásce.
= Každý večer na tebe někdo mysli, než jde spát.
= Pro někoho znamenáš celý svět.
= Někdo by neměl pro co žít, kdyby tě nebylo.
= Jsi zvláštní a jedičný(á).
= Někdo, jehož existenci ignoruješ, tě miluje.
= I ta největší hloupost, kterou uděláš, slouží k něčemu dobrému.
= Když si myslíš, že se k tobě všichni otáčí zády, dobře se rozhlédni: jsi to hlavně ty, kdo se otáčí zády k ostatním!!!!
= Když si myslíš, že nemáš štěstí, když nemáš to, co chceš, tak to mít (také) nebudeš. Když (to budeš chtít), tak toho pravděpodobně dřív či později dosáhneš.
= Vzpomínej na komplimenty, které dostáváš a zapomeň na ošklivé poznámky.
= Vždy lidem říkej, co k nim cítíš, bude Ti lépe, když to budou vědět.
= Nikdo si nezaslouží tvé slzy či pláč a ten kdo si je zaslouží, tě nikdy nerozpláče.
= Pokud máš nejlepšího přítele, udělej si čas na to mu říct, co pro tebe znamená.
= Říká se, že trvá minutu všimnout si někoho zvláštního, potřebuješ hodinu, aby sis ho vážil, den k tomu, abys ho miloval, ale potřebuješ celý život na to, abys na něj zapomněl.
= Nikdy neopouštěj někoho, koho miluješ, pro někoho, kdo se Ti líbí, protože ten, kdo se Ti líbí, tě opustí pro toho, koho miluje.

12 vilomenin

27. září 2008 v 15:58 | niki

1.popros malého kluka od sousedů , aby tvému kamarádovi říkal strejdo Kájo !a držel se při něm jako klíště když budete venku !Kamrád z toho bude celý vedle .Škvrněti pak kup lízátko

2.Dej jeho / její fotku na vězenké pruhované pozadí - zepředu z profilu .Snadno ho vytvoříš v počítačovém programu Paint !!!Vyiskni několik kopií a vylep je po škole , nejlépe s nápisem HLEDÁ SE !!!Vysoká odměna informátoru

3.Několik hodin se chovej úplně stejně jako tvoje kamarádka.Stejná gesta , slova , účes ......A samozdřejmě dělej , že vůbec nevíš o co jde , když se na tebe bud podezíravě dívat

4.Valentýna pro kamarádku v prosinci ? Proč ne , určitě s velkým datem v červeném srdíčku ...Podepiš se Matj nebo Ondra nebo kluci z 8.A

5.Zavolej kamarádce a celá rozčilená se jí zeptej jestli si zkontrolovala slovíčka na písemku z angličtiny .Jakou písemku ?no neblázni copka nevíš že zítra píšeme ze slovíček ?Když se nechá napálit , alespon si pořádně zopakuje učivo to se jí bude hodit ne ????

6.Pošli kamarádce nebo kamarádovi esemesku :Dobrý uživateli tvůj mobilní telefon monitoroval jak používáte mozkobé bunky , menší spotřeba = levnější hovory .Ode dneška můžete volat zadarmo až do Honululu

7.Přesvědčí kamarádku o tom , že jak zabírá aby si npa škytavku je otočit se třikrát doleva a pak doprava zaskočit na místě a tlesknout .Nezanechává to úspěch žádný nečekej , ale neuškodí to vyzkoušet

8.kamarádovi na záda přilep papírek :miluju chemikářku , Pepíček

9.ahoj na zítra sme domluveni , že jdeme do školy v pyžamech ..ahoj ..pošli tuto esemesku jen jednomu člověku ...

10,Až se potkáš s kamarádkou v obchodě ..začni dělat že ji neznáš !!

11.připevni na pánskou toaletu velkou ceduli :velká havárie za komplikace se omluví chlapci z 8.a

12.ZAPOMEN NA HLOUPÉ ŽERTY JAKO DÁT PŘIPÍNÁČEK NA ŽIDLI ..JE TO STARÝ

vysvětlivky chování kluků

27. září 2008 v 15:55 | niki

Vysvětlivky

Pokaždé , když se k tobě chová nějaký kluk ošklivě , pokus se přeložit si jeho chování Co ti chce říct když : Chytil tě za ruku tak silně až to zabolelo -spolužák se tě chce dotknou cítit teplo tvé kůže a neví, jak jinak to má udělat Schoval ti sešity a nechce ti je vrátit -touží po tom , aby ses o něj zajímala , prosila ho , chodila za ním Říká ti přezdívkou -neumí ti na rovinu říct , že se mu líbíš Stokrát ti volá domafonem a pokaždé uteče - chce , aby si o něm musela říct svým rodičům Píše hloupé i.maili -tímto způsobem se snaží o to , aby si na něj co nejvíc myslela , Můžeš na něj být naštvaná , ale stále na něho myslíš . Prozvání tě a píše ti esemesky uprostřed noci -touží po tom , aby jsi hned po příchodu do školy , šla za ním Hází na tebe sněhové koule když s kamarádkami vycházíš ven -zlobí se na sebe , že na tebe nedokáže myslet Vysmívá se ti , že nemůžeš jít ven s dovolením rodičů -chce ti ukázat , že on už je rádoby dospělí Utahuje si z kluka s kterým kamarádíš -žárlí , je naštvaný sám na sebe že sis nevybrala jeho , a nemůže ti to odpustit

Proč to tak je ?

At chceme nebo ne v době dospívání je toto chování normální.Dalo byste to nazvat obdobím hlouposti....nebo hloupým věkem .Kluci z tvé třídy cítí , že dospíváte dřív a vůbec se jim to nelíbí .Stávají se z vás ženy a jim trvá ještě dlouho než se z nich stanou muži.Chtějí vás jakoby potrestat za to , že jste si dovolili je předběhnout.Je snad něco lepšího než oni ?Kromě toho se bojí , že si budete hledat starší a chytřejší kluky než jsou oni Dělají co můžou , aby na sebe upoutali pozornost.Jde o takový zakufanový způsob , jak vám projevit své city ...Jinak to bohužel nedokážou .Prostě jim chybí dostatek taktu , ohledu a vážnosti , které získají až aspon trochu dospějí

Co ještě musíš vědět ?

Už jsi také zjistila , že když je některý z tvých spolužáků sám bez sebe a kamarádů projde metamozofozou a najednou se stává příjemným klukem jakým kdysy býval ?Taková už je chlapská nátura - my , dívky si rády s někým popovídáme zatímco oni se musí před kamarádi předvádět a vytahovat !!!

Znáš hrdinku z knížky Anna ze zeleného domu ?

První větu jakou od Gilberta slyšela byla :MRKVIČKO !!!smrtelně ji urazil , protože nenáviděla své pihy a zrzavé vlasy .Jednal zákeřně !Ale po několika letech si ho Anička vzala za muže a stal se z nich štastný manželský pár !!

chemie přátelství

27. září 2008 v 15:54 | niki
Tady je zase něco ze štastné 13.....

chemie přátelství

Povinnosti správné kamarádky

Možná sji trochu zaskočena tím , že máš mít nějaké povinnosti vůči své nejlepšé kamarádce...Třeba se ti zdá , že vaše kamarádství je pouhou zábavou ...Pokud si to opravdu myslíš , jsi na omylu ..Skutečné přátelství si žádá odpovědnost a vzájemnou důvěru !!hmm..zní to dost vážně , ale celkem vzato není zas tak těžké být dobrou kamarádkou.Stačí jen vnímat , co ta druhá říká, jak se cítí a co prožívá.Když vidíš , že je smutná nebo mrzutá promluv si s ní a umožni ji vypovídat se.Když má potíže, pomáhej ji při všech sílách .Nikdy ji nevnucuj své názory.Měj hlavně na paměti , že kamarádství nemá rádo samolibé lidi.Jestli budeš zahleděna jen do sebe a budeš prosazovat jen své zájmy , kamarádka se od tebe dříve či později odtrhne ......

Co správná kamarádka nikdy neudělá ?

Tvůj vztak s tvojí spolužačkou nemusí být vůbec ideální .Můžete se přít , hádat se , prát se, žárlit na sebe ...To je docela normální .Každá z vás má nakonec právo na špatnou náladu.Něco jiného je , ale když se k sobě kamarádky chovaí nefér.Největším prohřeškem , ale je zklamání její důvěry.Vyzrazení tajemtví , pomlouvání , vysmívání se.Takové chování dokáže zničit i to největší přátelství .Pokud jedna z dívek takto postupuje , nestojí takové přátelství podporovat a snažit se ho udržet.

Bezpečné hranice

Přátelství má své hranice , které se nevyplácí překračovat . Dobří kamrádi by se měli vzájemně přít a uznávat , stejně jako by neměli strkat nos do toho , čemu druhému nic není.Jestli nemá kamrádka chut svěřovat e ti se svými problémy, , nenálehej na ni .Nemá žádnou povinnost dělit se s tebou o každé své tajemství.Přátelství ti taky nedává právo na to , aby probírala jejími věcmi , půjčovala by sis je bez jejího dovolení , at už jde o cédéčka , oblečení nebo plyšáky.Každá z vás žije svým životem.Vaše kamarádství vás nesmí žádným svým způsobem omezovat.Proto má každá právo stýkat se a přátelit s kým chce !!

Záchranná služba

Může se stát , že at ses snažila sebevíc , pohádali jsme se a ted spolu nemluvíte.Stačí sáhnout po několika vědčených zp-ůsobech , jak vrátit věco do starých kolejí 1.Udělej první krok - jestli ti na vašem kamarádství opradu záleží , oslov ji jako první , bez ohledu na důvod a viníka vaší hádky. 2.Promluv si s ní a svěř se jí s tím , co cítíš .Například , že je ti moc líto co se mezi vámi stalo. 3.Řekni ji , jak moc ti na vašem přátelství záleží určitě se zase udobříte 4.Pokus se vyjasnit se s ní daná nedorozumění .Vyhni se , ale jakékoliv další hádce

Výbušné reakce

I kamrádství na život a smrt může jednoho dne zničehonic skončit ...Podívej se jak málo stačí k tomu , aby si ztratila svou nej. kámošku Akce -balíš jejího kluka Reakce :Přestane se s tebou bavit do konce života!! Akce :vyzrdíš třídní drbně kamrádčino tajemství Reakce :tvá kamrádka se najendou stane tvým úhlavním nepřítelem !! Akce :půjčíš si její oblíbené tričko , vrátíš ho zničené a neomluvíš se ! Reakce :bude se na tbe několik dní zlobit - ale potom pokud se jí omluvíš , určitě ti odpustí Akce pomlouváš ji s vaší společnou kámoškou Reakce :přestane se s tebou bavit a moc nechybí k tomu, aby to tak zůstalo napořád

TESTÍK

Jsi pravá kamarádka ? Při písemce tvá kámoško neví jak to počítat co uděláš ? A :Po písemce jí nabídnu , že ji látku vysvětlím B :zkusím jí poradit C Nic .mohla se to naučit stejně jako já Tvá kamarádka si koupila tričko v barvě která ji vůbec nesluší jak zareaguješ ? A :Řeknu ji , že tohle tričko nebyl zrovan dobrý nákup B:Přesvědčím ji , aby ho nenosila C Rozplývám se nad jejím dobrým nákupem Spolužík se ti svěří s tím , že se mu hodně líbí tvá kamarádka co ty na to ? A :Půjdu za kamarádkou a všechno jí to řeknu B Vyptám se kamrádky co si o tom klukovi myslí C :Řeknu tomu klukovi , že moje kamarádka je milá jen zdánlivě Nejvíc A Jsi opravdu dobrá kamarádka .Vždycky na ni myslíš , a pamatuješ na vaše přátelství .Snažíš se ji pomoct a nikdy si neudělala nic co by ji mohlo uškodit .Jen tak dál ! Nejvíc B Ne vždycky dokážeš být vůči své kámošce na sto procent upřímná.Někdy ji raději řekneš pravdu , abys ji neurazila.Takoým jednáním sice nikomu zdánlivě neublížíč , ale popžřemýšlej , ale o tom zda není lepšé být zcela upřímná a otevřená jak jde o blízkou odobu , jakou tvá kamarádka bez pochyby je Nejvíc C Bohužel , nelze říct , že bys byla dobrá kamarádka . Na to co tvá kámoška potřebuje , nebereš vůbec ohled .Jsi k ní neupřímná .Neměla by si takhle jednat .Vždyt ti určitě nechceš aby se někdo choval stejně k tobě !!!

jazykolamy, ze kterých se vám zamotají jazýčky!

3. září 2008 v 21:01 | niki

Šel pštros s pštrosicí a pštrosáčaty do pštrosáčárny.:o))

muckejte se ke zdravý :)

3. září 2008 v 20:45 | niki

směšné kondomy

3. září 2008 v 20:44 | niki
Víte, že první kondomy se začaly používat už před více než pěti sty lety? Je zřejmé, že za tu dobu také prošly nejrůznějšími módními vlnami. Ty, které vám ukážeme, jsou už spíše k smíchu než sexu…
Kondom je nejrozšířenější pomůckou při sexu, zabraňuje nechtěnému početí a zároveň chrání před sexuálně přenosnými chorobami. Tohle jistě víte. Určitě také tušíte, že to není žádná vymoženost stará maximálně pár desítek let. Leda, pokud byste si mysleli, že spolu vaše babička s dědou nikdy nespali…
Kdepak, historie prezervativů je stará dokonce několik tisíc let. Sahá až do starověkého Egypta, kde podobný prostředek, samozřejmě nikoliv pružný kondom z latexu, používali ke stejným účelům jako dnes.
Kondomy tak patří k nejstarším vynálezům v lidském portfoliu, jsou staré přes 3000 let. V šestnáctém století popsal použití kondomu ve vůbec první publikaci o této problematice Ital Gabrielle Falloppius. Zasazoval se o využívání kondomu jako ochrany před syfilidou.
V pozdějších stoletích se už o kondomu a jeho používání mluví běžně, objevuje se například v memoárech slavného svůdníka Giacomo Casanovy.
A jak vlastně vznikl název kondom? Hovoří se o dvojím výkladu. Podle prvního jde o slovo odvozené od latinského condus, neboli schránka. Podle druhého se tak jmenoval lékař anglického krále Karla II., který pro panovníka a jeho milostné avantýry vyráběl prezervativy.
Ostatně, nejstarší dochovaný kondom ze zvířecího střívka pochází ze sedmnáctého století a nalezen byl právě v Anglii. Přesněji na tamním hradu Dudley. Z období předtím se zachovaly pouze nejrůznější písemné popisy či malby. A to samozřejmě i na zdech jeskyní.
Vedle střívka patřily mezi oblíbené materiály v průběhu století i želvovina a kůže, používal se třeba i naolejovaný papír či měchýře ryb.


První gumový kondom byl vyroben v druhé polovině devatenáctého století, přesněji v roce 1855. Tyto první kondomy z gumy byly 1-2 mm tlusté a měly viditelné švy. Přestože byly určeny k několikerému použití, byly i tak velmi drahé.

Teprve v roce 1912 vyvinul Němec Julius Fromm novou výrobní techniku a nově byly kondomy bezešvé a mnohem tenčí než dříve. Díky tomu se Fromm zabsal do historie prezervativů a v Německu dodnes tzv. Fromms patří mezi populární ochranu. Od třicátých let se výroba zefektivnila, syrovou gumu nahradil latex a kondomy zlevnily. Staly se tak nástrojem na jedno použití…
Jakmile byla technologie i materiály ozkoušeny, začalo další experimentování. Nyní se vyrábějí kondomy v nejrůznějších barvách či tvarech, s různými příchutěmi a vůbec svět prezervativů je natolik rozmanitý, že roste nejen počet jeho uživatelů, ale i nadšených sběratelů. Některé kousky, opravdu bizarní, si můžete prohlédnout na obrázcích.
Další prapodivné kondomy si můžete prohlédnout na této stránce.

muži koukaj na oči, ženy na penis

3. září 2008 v 20:43 | niki

Hodně překvapivé jsou závěry výzkumů, kam zamíří muži, či ženy nejdříve svůj pohled, když uvidí nahé tělo. Ženy byly dosud vnímány jako romantické duše, ale zdá se, že si s muži prohodily role…

Ženy zírají na penis, muži do očí

Mužům i ženám byly postupně prezentovány obrázky nahých nebo souložících postav a zároveň snímány pohyby jejich očí. Výsledky byly přesně opačné, než by se podle tradovaných předsudků čekalo.

Ti, kteří jako první pohledem spočinuli na intimních partiích a civěli na ně o poznání déle, nebyli muži, ale naopak ženy. Naproti tomu muži nejdelší pohled věnovali ženskému obličeji, především pak očím. A pak prý že si ani nevšímají, jestli je máte modré či hnědé…

Vysvětlení pro takové výsledky je podle odborníků jednoduché. Jak muži, tak ženy hledají známky vzrušení. Avšak sexuální vzrušení se na ženském těle příliš poznat nedá, zato výraz ve tvářích napoví o hodně víc. A dámy samozřejmě také hledají projev vzrušení, což je důvod, proč se nejprve (a také nejdéle) dívají na mužské přirození, ze kterého je všechno hned patrné.

Antikoncepce rozděluje

Zajímavé je, že byl zaznamenán rozdíl mezi ženami, které používaly antikoncepci a těmi, které ji neužívaly. Antikoncepce zřejmě přeci jen zájem o sex ovlivňuje, a to negativním směrem. Vědomí, že nedojde k otěhotnění, tyto ženy uklidní, ale zároveň o něco sníží i jejich libido. To dokázal i tento výzkum.

Ženy, které se antikoncepcí nechránily, se soustředily mnohem více právě na intimní partie páru (především na muže). Ty dámy, které ji užívaly, se věnovaly fotografii jako celku. Zkoumaly pozadí, dekoraci a další věci, které se sexuálním aktem přímo nesouvisely.

Otázkou zůstává, jestli v celém výzkumu náhodou nehraje roli také fakt, že obrázků nahých žen je všude dostatek, tudíž už přestávají být něčím neobvyklým. Nakonec pánové jednotlivé nahotinky prostě posuzují spíš podle obličeje než těla.

To možnosti žen narazit na fotografie mužů v rouše Adamově a celé své přirozené kráse jsou výrazně omezenější a třeba takový pohled nevyhledávají ani tak často. A proto, když už mají tu příležitost, zhodnotí celou situaci do detailu… Ale to už je jen čiročirá spekulace :-)

20 sexuálních perliček

3. září 2008 v 20:41 | niki
1. Milostná předehra trvá v průměru 11 - 13 minut, pohlavní styk obvykle 7 - 8 minut.

zajímavosti o sexu

31. srpna 2008 v 12:59 | niki
1. Četnost Lidé, kteří si denně užívají milostných hrátek v posteli, vypadají o 10 až 12 let mladší než ti, kteří se sexu věnují jen 2x týdně. Můžou za to hormony, které se při sexu uvolňují. U mužů je to hlavně testosteron, který povzbuzuje tvorbu svalů a kostí. U žen se uvolňovaný estrogen stará o pěknou pleť a lesklé vlasy.
2. Orgasmus Sex s partnerem je o 400 procent lepší než sebeukájení. Vědci to zjistili při testování dobrovolníků, které nechali sledovat erotický film, pak je nechali masturbovat, nebo se milovat s partnerem. U těch, kteří se milovali, naměřili v krvi o 400 % více hormonu prolaktinu.
3. Rozhoduje hlad Líbíli se mužům plnoštíhlé ženy, jsou určitě hladoví. Ti, kteří si právě pochutnali na skvělé večeři, dávají naopak přednost vychrtlinám.
4. Srdce Pokud muž leží při sexu dole, tluče jeho srdce tempem v průměru 117 úderů za minutu. Když je nahoře, je to jen 114 úderů. Zhruba stejná srdeční frekvence je při sečení trávy, domácích pracích nebo golfu.
5. Polibky Osmdesát procent všech lidí má při polibku nos napravo. Preference tohoto směru se určuje už u miminek v matčině břiše.
6. Konkurence Britští vědci zjistili, že samečci myší ejakulují mnohem rychleji, pokud je nablízku nějaký rival stejného pohlaví. Stejné chování lze pozorovat i u jiných savců včetně lidí.
7. Blondýnky Muži už desetitisíce let upřednostňují blondýnky. Dříve totiž byli muži kvůli nebezpečným lovům v menšině a mohli být vybíraví. Hledali něco neobvyklého: modré oči a blonďaté vlasy, což byla tehdy vzácnost.
8. Dobrodružství Páry, které spolu vstupují do rizik, jsou daleko šťastnější než ostatní. Protože vzrušení rozdmýchává vášeň. Už jen společný tanec nebo výstup na horu se postarají o potřebné »nakopnutí«.
9. Paměť Drby a pomluvy na téma nevěra si většina lidí pamatuje lépe než jiné, mnohem důležitější věci.
10. Nahé fotky Muži na fotky nahotinek reagují jinak než ženy. Muži se potí, stoupá jim tlak a přestávají mrkat. Oproti tomu ženy - alespoň po fyzické stránce - nechává klidnými, když vidí fotky nahých mužů.
11. Nevěra Ženy mužům nejčastěji zahýbají ve svých plodných dnech. Přitom upřednostňují muže s hranatými rysy obličeje. Pro dlouhodobý vztah si naopak vybírají muže s jemnými, téměř ženskými rysy.
12. Migréna Lidé s migrénou mají velmi výraznou potřebu sexu. Může za to hormon serotonin, který způsobuje jak bolesti hlavy, tak chuť na sex.
13. Kondomy V Česku se každou minutu spotřebuje asi 250 kondomů. Za rok to dělá téměř 132 milionů kondomů.
14. Nebezpečí Když nám hrozí nebezpečí, zamilováváme se daleko rychleji než obyčejně. Bušíli naše srdce už před samotným vzrušením, jsme vůči sexuálním podnětům daleko vstřícnější.
15. Flirtování Muži se odváží oslovit ženu jen tehdy, když je k tomu sama vyzve jasným pohledem. Vzorec pro flirt je tedy asi tento: Ona vyzve, on ji začne balit, ona vybírá.
16. Umění a kultura Hudbu, umění i kulturu vymyslel člověk jen proto, aby mohl úspěšně bojovat o náklonnost druhého pohlaví, tvrdí američtí vědci. Komu se to nedaří bohatstvím a svaly, musí si vypomoci oduševnělostí.
17. Móda Plodnost žen se pozná i podle oblečení. Podle amerických vědců se ženy v době ovulace oblékají daleko výstředněji a nosí více šperků než jindy.
18. Pas a boky Z pohledu mužů je u ženy považován za ideální poměr 1:0,7 mezi pasem a boky.
19. Krach manželství Ztroskotání manželství ovlivňuje srdce. U žen, jejichž partneři jsou agresivní hádající se kohouti, je kornatění tepen pravděpodobnější než u žen, které žijí v harmonickém manželství. U mužů se srdeční choroby projevují, pokud mají za ženu »stíhačku«.
20. Polohy Češi nejvíc milují misionářskou polohu. Žena leží dole, muž nad ní.
 
 

Reklama

© 2010 Site by NiQinQa.sweet | Download from Ebin-Duil.blog.cz | Pict from DA