Březen 2010

Hudbu složil, slova napsal

30. března 2010 v 17:00 | NiQinQa.sweet |  ---videjka---
Krásný film a krásné písničky v něm x) Tahle je jedna z nich x) Tohle byla překrásná scéna x) jedna z nejhezčích ve filmu pokud ne přímo nejhezčí.... x)
Trailer


Hlášky→Chůva k pohledání

21. března 2010 v 9:16 | NiQinQa.sweet |  ---vtipné texty---
www
Val: Tak si představ, že ten bar u Bennyho akorát včera vyhořel.
Fran Fine: A jak?
Val: No, ohněm!
Fran: Pročpak nejsi v posteli?
Niles: Nakapal jsem si do nosu tolik eukalyptu, že mě ve snu napadla vzteklá koala.

Fran Fine: Slečno Babcock, já fakt miluju ten váš oblek.
C.C. Babcock: Ó, děkuji, chůvo Fine, ten je z Německa.
Niles: Hmm, zaslal sám Hitler?

Podivné, ale pravdivé zákony

17. března 2010 v 9:07 | NiQinQa.sweet |  ---články z časopisů nebo knih---
Víte, že když v Thajsku budete řídit bez trička, dostanete pokutu jako hrom?
Než se vydáte do zahraničí, měli byste se pořádně připravit. V některých zemích totiž mají pořádně podivné zákony. A jejich porušení vás můře stát pěkně mastnou částku...
Singapur - zákaz žvýkání žvýkačky, krmení ptáků, plivání a nesplachování veřejných toalet
Tento zákon je zdůvodňován čistě estetickými důvody. Nikomu není příjemné chodit po chodnících plných nalepených žvýkaček a ptačího trusu, ani není příliš příjemné používat nespláchnutou toaletu.
Takzvaný "protižvýkačkový zákon" byl v Singapuru zaveden v roce 2004. Jedinou povolenou žvýkačkou je Nicorette, která se používá k odvykání kouření, musíte ji však dostat předepsanou od lékaře a lékaři musí evidovat jména pacientů, kteří ji užívají.
Thajsko - zákaz řízení bez trička
Pro někoho může být velmi lákavé řízení motorky nebo auta v horkém thajském podnebí bez trička. Je však potřeba opatrnosti, jelikož za to hrozí v Thajsku pokuta ve výši přibližně 180 korun (po přepočtu).
Francie - zákaz líbání na vlakových zastávkách
Podle místních lidí byla v roce 1910 zničena romantika na francouzských vlakových stanicích. Od této doby je totiž zákonem zakázáno líbání na vlakových nástupištích. Tento zákon měl zabránit zpoždění vlaků a protože není stanoven žádný trest za nedodržení tohoto zákona, tak můžete být pouze zdvořile požádáni, abyste opustili nástupiště.
Spojené Arabské Emiráty - zákaz stravování na veřejnosti během Ramadánu
Pokud hodláte cestovat do SAE během svátku Ramadan, buďte opatrní. Stravování na veřejnosti za denního světla vás může stát víc, než byste mohli očekávat. Za porušení tohoto zákona můžete skončit až ve vězení. Stejně jako dva britští turisté, kteří v minulosti toto pravidlo porušili a byli na 3 týdny umístěni do vazby. Jiní turisté museli zaplatit v přepočtu na naše koruny přibližně 5000 korun za pití džusu na veřejnosti.
Rusko - zákaz řízení špinavých aut
V Moskvě si musíte dát pozor, jak špinavé auto řídíte. Problémem však může být to, že příslušný ruský zákon přesně nedefinuje, jak špinavé je opravdu špinavé. Proto si dávejte pozor na čistotu svého vozu, nebo vám hrozí pokuta v přepočtu na naše koruny přibližně 1900 korun.
Kanada - zákaz placení ve velkém množství drobných mincí
Zákon o kanadské měně z roku 1985 stanovil pokyny, kolik mincí by mělo být používáno. Nikdo však nedefinoval, kolik je rozumný počet mincí použitých při placení. Není stanovena žádná pokuta, která by postihovala platbu velkým množstvím mincí. Prodavač v obchodě má ale právo neprodat zboží zákazníkovi, který hodlá platit velkým počtem mincí.
Itálie - zákaz krmení holubů
V Benátkách je zakázáno krmení holubů. Tento zákon byl zaveden proto, že holubí trus znečišťuje místní budovy. Pokud budete přistiženi při krmení holubů na náměstí Sv. Marka v Benátkách, hrozí vám pokuta 40-50 EUR ( 1000 - 1200 korun), pokuta však může ze zákona dosáhnout v přepočtu až 400 EUR (11 tisíc korun).
Německo - zákaz zastavení a chůze na dálnici
Pokud vám dojde v Německu na dálnici benzín, je to v podstatě nelegální. A další potíže nastanou, pokud vystoupíte z auta. Takže pokud zastavíte, protože vám došel benzín, tak vám policie naúčtuje pokutu 70 EUR (1800 korun), ale pokud i vystoupíte, tak vám hrozí další pokuta ve stejné výši.
Grenada - zákaz procházení v plavkách
Tato karibská ostrovní země má zajímavý zákon. Pokud ležíte v plavkách na pláži, je všechno v pořádku. Pozor si ovšem musíte dát, pokud se rozhodnete procházet např. po pobřeží.
Procházení v plavkách je zde totiž povoleno pouze na plážích, jinak vám hrozí pokuta až do výše 270 USD ( 5 000 korun).
Dánsko, Česká republika - zákaz jízdy autem s vypnutými světly
Při řízení vozu v ČR nebo Dánsku musíte mít vždy zapnutá světla - bez ohledu na to, jak slunečné je počasí. Tento zákon je ve srovnání s okolními státy neobvyklý, ale pravdou je, že není zase tak nesmyslný. Z výzkumů totiž vyplývá, že osvětlená vozidla jsou více viditelná a tím se výrazně snižuje riziko dopravních nehod.

Čeho všeho jste kvůly penězům schopni, aneb Faktor strachu na Prima Cool

11. března 2010 v 15:54 | NiQinQa.sweet |  ---co nevim kam zařadit---
Pokud máte slabší žaludky, tak tenhle článek rozhodně nečtěte. Není to vtip!!

Mimořádně úspěšná adrenalinová show, která se v USA vysílá pod názvem Fear Factor.

Každý všední den v 19:25,
repríza druhý den v 15:00, v sobotu ve 12:20
(mám dojem,že dneska byl poslední díl)
Jaká je jejich motivace?? Nejdřív 50.000 dolarů a nakonec 1.000.000 dolarů!!!
aneb za vším hledej prachy

Jakub Arbes : Svatý Xaverius

11. března 2010 v 9:38 | NiQinQa.sweet |  ---co nevim kam zařadit---

Jakub Arbes : Svatý Xaverius


Typ: romaneto (typické znaky hledání pokladu)
Příběh psán v ich-formě.
Hlavní postavy: Arbes,Xaverius
Vedlejší postavy: Balko, malíř

Arbes zde jakoby soutěží s Poem
Celý příběh pojednává o obrazu umírajícího svatého Xaveria , který namaloval Balko. Začalo to v chrámu sv.Mikuláše na Malé straně, kde se potkali dva nepříliš důvěřivý lidé. Arbes a Xaverius. V tomto chrámu visel obraz umírajícího sv.Xaveria, který Arbes několikrát pozoroval. Jendou u něj nachytal Xaveria s kružítkem a myslel, že ho chce zničit. Xaverius mu ale neřekl co zamýšlí. Podivné bylo to, že byl skutečný Xaverius velice podobný svatému Xaveriovi na obraze. Časem se ale oba (Arbes a Xaverius) spřátelili. Občas se pohádali, pak se to ale opět vymizelo a byli zase přáteli. Arbes považoval Xaveria za duševně nemocného. To se ale vyvrátilo, když Xaverius rozluštil obraz. Podle vyprávění jeho mámy, se jeho babička znala s malířem obrazu-s Balkem. Byla u něj, když umíral. Jeho poslední slova jí poručil zapsat - říkal,že kdo rozluští obraz,přijde k pokladu. To se předávalo po generacích. Podle obrazu pojmenovali skutečného Xaveria. A právě on se rozhodl najít poklad. Všechen ten postup rozlušťování řekl svému příteli Arbesovi a on se rozhodl kopat s ním. Xaverius tedy nebyl duševně nemocný, ale byl geniální! Našli místo, kde se měl poklad nacházet a v noci začali kopat. Xaverius našel malou skříňku, ale než ji stihl otevřít, měl halucinaci-spatřil svatého Xaveria z obrazu,který mu nařizuje ať radši prchá. Xaverius se teda dá na útěk. Po třech letech se přátelé sešli ve Vídeňském kriminálu. Arbes byl obviněn jakožto redaktor politického deníku za jeho "prohřešky" a Xaverius za krádež, kterou ale nespáchal. A Arbes ho chtěl osvobodit, protože měl důkaz o jeho nevině.Ale jakmile Arbese pustí, Xaverius umírá. Jeho obličej vypadal přesně jako na Balkově obrazu. Arbes se ve vězení dozvěděl,že ve skříňce nebyl žádný poklad,ale jenom bezcenné kameny. Pokladem byla píle,vytrvalost a trpělivost.Můj názor : Knížka měla jenom 90 stránek, takže docela čtivá. Celá je o obrazu, který vlatsně ani neexistuje, což je škoda x(.

Alexandr Sergejevič Puškin - Evžen Oněgin

11. března 2010 v 9:36 | NiQinQa.sweet |  ---co nevim kam zařadit---

Alexandr S.Puškin - Evžen Oněgin


Typ: román ve verších
Hlavní postavy: Evžen Oněgin,Taťána, Olga, Lenskij

Kniha vypráví o bohatém Evženovi Oněginovi a jeho smutném osudu. Je velmi bohatý, rád chodívává na plesy,bavit se. Je velký děvkař. To vše ho ale časem omrzí. Dozvídá se o úmrtí otce a krátce potom mu umře i jeho strýc. Evžen po něm zdědí peníze i statek. Odjede teda do vesnice, kde ten statek je. Zpočátku se tam nudí, nezapadá tam, lidé ho pomlouvají. Do společnosti mu pomůže básník Lenskij. Evžen je pozván na nějakou párty u jedné bohaté rodiny. Tam se seznámí s Olgou,do které je zamilovaný Lenskij (snoubenci), a s Taťánou. Taťána se do Evžena zamiluje a napíše mu dopis, kde mu vyznává lásku. Evžen o ní ale nestojí, aby vysvětlí jí důvody. Později se koná další oslava - Taťána má svátek. Tam se chystá Evžen Lenskijovi pomstít za to,že vytroubil že tam je Evžen kvůly Taťáně jako její nápadník a začne flirtovat s Olgou. Lenskij ho za to vyzve na souboj (dopisem). Evžen přijde na sjednané místo ve sjednaný čas, a Lenskije zastřelí. Evžen je zničený. Asi tři roky cestuje po Rusku a užírá ho svědomí. Zatím Taťána navštíví své tety a pozná generála, kterého si nakonec vezme. Po těch třech letech se Taťána a Evžen opět shledají, a Evžen se do ní zamiluje. Píše jí milostné dopisy, ale Taťána ho chladně a povýšenecky odmítá,tak, jak to kdysi udělal on.

Můj názor: Knížka byla docela čtená, ale bylo tam mnoho velmi zbytečních odstavců. Spíš mě zajímal děj než jejich pocity.
© 2010 Site by NiQinQa.sweet | Download from Ebin-Duil.blog.cz | Pict from DA